Ana içeriğe atla

Göç Konferansı'na Kabul Alan Lisansüstü Öğrencilerimiz

7-10 Eylül tarihleri ​​arasında Fas'ın Rabat kentinde düzenlenecek olan Göç Konferansı'na aşağıda bahsedilen dört lisansüstü öğrencimiz kabul edilmiştir. Öğrencilerimizi kutluyoruz.

Julie Gamze Aydoğan ve Funda Yıldırım

“Shaking Gender Roles: Syrian Refuge Women’s Entrance to the Turkish Labor Force and Its Impact on Empowerment and Resilience”

Tuna Kılınç

"Challenges in Access to Healthcare of Syrian Refugees in Turkey: the Case of Mardin”

Aysima Çalışan

Sosyoloji ve Araştırmalar Öğrenci Topluluğu (SOVAT) Öğrenci Gezisi Gerçekleşti

Sosyoloji ve Araştırmalar Öğrenci Topluluğu (SOVAT) 1 Nisan 2022 Cuma günü Tarih Bölümü Arş. Gör. Göksel BAŞ'ın anlatımı ile ve Arş. Gör. Ceylin ÖZYURT'un eşliğinde Ulus semtinin tarihi üzerine bir gezi düzenledi.

Öğrenciler ilk durak olarak bir zamanlar Roma Ankarası'nın merkezi olan ve şu anki Hükumet Meydanı alanında bulunan Agora Alanını (Roma Yolu) gezdi.

Belirlenen rotanın sıradaki durakları olarak ASBÜ'de bulunan Julianus Sütunu ve ardından İmparator Augustus adına yapılmış olup hala ayakta duran Augustus Tapınak alanı gezildi.

Prof. Dr. Şebnem Köşer Akçapar'ın Ortak Kitap Bölümü

Bölümümüz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şebnem Köşer Akçapar'ın Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Barış Alpaslan ve Öğr. Gör. Dr. Ayşenur Aydınbakar ile ortak kitap bölümü "The Effect of a First-Born Child’s Gender on Domestic Violence against Women: Evidence from Turkey" The Palgrave Handbook of Global Social Problems kitabında yayınlandı. Kitabı incelemek için tıklayın.

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.