Ana içeriğe atla
Tuba
DUMAN
Akademik Personel
Doktora, Üniversite Adı, Yıl
Selçuk Üniversitesi, 2014
Anabilim Dalı
Araştırma Alanları

Göç, Suriyeli göçü, Kadın çalışmaları, Şehirleşme ve yoksulluk

Akademik nitelikli veciz söz

“Para kazanın, kendinize ait ayrı bir oda ve boş zaman yaratın. Ve yazın, erkekler ne der diye düşünmeden yazın!..” Virginia Woolf, Kendine Ait Bir Oda

Formel Roller

Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi

Tanımlayıcı Bilgi

Suriyeli kadın göçmenler özelinde göç çalışmaları ve kenar mahalle çalışmalarıyla tanınan bir akademisyen. 

Öne Çıkan Özellikler

Türkiye'deki Suriyeli kadınların Türklerle çok eşli evlilikleri ve yaşadıkları maduriyet üzerine öncü ve ses getiren önemli bir çalışmaya imza atmıştır.

Biyografi

Tuba Duman İstanbul Bilgi Üniversitesinde burslu olarak, Sosyoloji ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümlerinde Çift Anadal yapmış, Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünü bölüm birincisi olarak tamamlamıştır (2006). Aynı okulda burslu olarak Kültürel İncelemeler bölümünde "Şanlıurfa da Muhafazakarlık" teziyle yüksek lisans derecesi almıştır (2009). 

Selçuk Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde, "Kenar Mahallede Gündelik Hayat" doktora teziyle doktorasını tamamlamıştır (2014). 2015 yılından bu yana üniversitemiz sosyoloji bölümünde görev yapan Duman,  göç, Suriyeli göçü, kadın çalışmaları, şehirleşme ve yoksulluk üzerine çalışmalarına devam etmektedir. Duman İngilizceyi ileri, Arapça ve Osmanlıcayı orta, Norveççeyi başlangıç seviyesinde bilmektedir.

Verdiği Dersler

Contemporary African Migration (African Studies, ASBÜ, Fall 2019)

Web URL
tubaduman

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.